Po pierwsze wybierz - bransoleta czy pasek?

Zastanawiając się, jaki zegarek męski kupić, najpierw skup się na tym czy chcesz, żeby był elegancki na bransolecie, czy raczej bardziej casualowy bądź sportowy na pasku. Zegarki na bransolecie w kolorze złota lub srebra ewidentnie są z tej bardziej eleganckiej półki. Idealnie nadają się więc do noszenia w pracy, na wyjazdach służbowych, do garnituru czy fraku. Jeśli na co dzień jesteś osobą, która lubi bardziej profesjonalne stroje, dobrze skrojone marynarki, a styl Twojego ubierania można określić mianem właśnie eleganckiego - zdecydowanie będzie to dla Ciebie dobry wybór. To samo tyczy się, jeśli obdarowywana przez nas osoba jest podobnym typem. Męskie zegarki na pasku dają już nieco więcej pola do manewru, ponieważ możemy je nosić na kilka sposobów. Wyglądają dobrze zarówno przy koszulowym mankiecie i jeansach, jak i garniturze. Dają nam swobodę noszenia ich przy wielu okazjach. Wpasowują się zarówno w styl oficjalny i casualowy. Uzupełniając swoją stylizację takim zegarkiem, możesz nieskończenie zmieniać jej charakter, a dodatek na ręce nie będzie wychodził na pierwszy plan i odcinał się od reszty. To zdecydowanie bardziej uniwersalna opcja. Pozwoli na noszenie zegarka w większej ilości sytuacji, tym samym możesz po niego sięgać częściej. To ważne, jeśli chcesz aby był praktyczny.

Drugi krok - wybór kształtu tarczy

Wchodząc do sklepu i pytając sprzedawcy, jaki zegarek męski kupić niekiedy nie będzie on potrafił jednoznacznie odpowiedzieć. Oszczędź więc sobie zachodu i jeśli już wybrałeś czy zegarek ma być na pasku, czy na bransolecie, teraz podejmij decyzję, jaki kształt ma mieć tarcza zegarka. Jeśli kupujesz go dla siebie, jest zdecydowanie łatwiej. Możesz przymierzyć sobie na ręce parę wariantów i sprawdzić co Ci się bardziej podoba. Kupując go na prezent, musisz polegać na swojej intuicji. Przejrzyj na spokojnie katalogi internetowe, wyszukaj sklep i poszperaj w jego asortymencie. Uważnie czytaj opis produktu i wymiary tarczy. Pamiętaj, że duża tarcza okrągła wygląda pięknie i jest ciekawą ozdobą. Prostokątne kształty to jednak ponadczasowy klasyk, elegancki pewniak. Nie każdy jednak lubi, jak zegarek bardzo rzuca się w oczy. Jako te najbardziej uniwersalne uważa się więc tarcze niewychodzące ponad obrys nadgarstka. Ciekawe modele i bardzo duży wybór kształtów znajdziesz tutaj.

Trzeci krok - kieruj się tym, co Ci się naprawdę podoba

Pamiętaj, że zegarek tak jak każdy inny element stroju czy biżuterii powinien Ci się po prostu podobać. Ciężko podać idealny sposób na to, jaki męski zegarek wybrać. Po wybraniu paska lub bransolety i kształtu tarczy zostaje Ci już podążanie za własnym poczuciem estetyki. Osoby kochające kolory i noszące je nieustannie w ubiorze śmiało mogą wybrać kolorowe tarcze, błyszczące paski i wzorzyste wskazówki czy wyświetlacze cyfrowe. Osoby, które na co dzień cenią sobie minimalizm i prostotę, tego samego powinny szukać w kupowanym zegarku. Ma on być przecież dopełnieniem naszych stylizacji, a nie dziwnym tworem, który przypadkiem znalazł się na naszej ręce. Kiedy robisz komuś prezent, pomyśl przez chwilę, co wiesz o tej o sobie, jaki jest jej styl, co jej się podoba i jakie kolory lubi. Tym samym staraj się dopasować kupowany zegarek do jej potrzeb, aby mogła często i z chęcią po niego sięgać. Dobrze dobrany zegarek to świetny prezent, który służy przez lata. Warto więc trzymać się tych trzech zasad, a zakup zegarka będzie czystą przyjemnością!